IZBRAN 16.2qr code FB stran 16.2 JABLANA

EIP

Visokostorilna trajnostna pridelava jabolk

Projekt EIP (Evropsko partnerstvo za inovacije) z naslovom Visokostorilna trajnostna pridelava jabolkse izvaja v okviru ukrepa M16: Sodelovanje iz Programa razvoja podeželja 2014-2020, podukrepa 16.2: Razvoj novih proizvodov, praks, procesov in tehnologij.

Vodilni partner: Univerza v Mariboru

Projektni partnerji:

Univerza v Ljubljani

Kmetijsko gozdarski zavod Maribor

Kmetijsko gozdarski zavod Murska Sobota

Kmetijsko gozdarski zavod Novo mesto

Kmetijsko gozdarski zavod Ljubljana

Kmetijski inštitut Slovenije

Kmetijsko gozdarska zadruga Sava z.o.o.

MIROSAN d.o.o.

EVROSAD d.o.o. Krško

Mohor Holešek

KARLOVČEK d.o.o.

Kmetija Novak

Kmetija Juhart

Kmetija Šušterič

Kratek opis projekta:

V demonstracijsko poskusnih nasadih bomo združili vse v zadnjih letih preskušane pridelovalne tehnike za doseganje naslednjega ključnega cilja: trajnostna in svetovno konkurenčna pridelava prvovrstnih slovenskih jabolk, pridelanih s sintezo tehnoloških ukrepov za zmanjševanje obremenitev okolja, zmanjševanje pridelovalnih tveganj zaradi podnebnih sprememb, doseganje najvišjih trženjskih standardov in zadovoljevanje pričakovanj najzahtevnejših kupcev.

Trajanje projekta: 22.11.2019 – 23.11.2022