KCeh

Vir: Atletska zveza Slovenije

Kristjan Čeh, študent 2. letnika študijskega programa Agronomija okrasne rastline, zelenjava in poljščine na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru, je kot član Atletskega kluba Ptuj na metalskem mitingu v Domžalah postavil nov državni rekord v metu diska.

Njegov met je bil dolg 66,29 metra, s čimer je popravil rekord 64,79 metra, ki ga je leta 1999 postavil Igor Primc.

Čehov trener Rajher je v intervjuju dejal: "Tak izjemen športnik ne nastane čez noč, skozi leta se gradi, korak za korakom, z vzponi in padci, ki te ne smejo ustaviti. Ne bi izpostavljal, da Čeha štejejo med največje talente atletike pri nas, je velik up, tu je ob njem še kdo. A dejstvo je, da ima potencial, da naredimo korake naprej''.

Iskrene čestitke Kristjanu za izjemen uspeh!